• Mano vaikai

    Šiuo metu dirbu su vaikais nuo dviejų metų, turiu galimybę stebėt ir tai, kaip vystosi jų meniniai gebėjimai. Beveik visiems šio amžiaus vaikams labai patinka dailės veikla. Ypač tepti guašą ir akvarelę, stebėti, kaip spalvos liejasi popieriaus lape. Man irgi patinka stebėti jų teigiamas emocijas, jų sukaupiamą dėmesį, kantrybę.

    Stengiuosi, kad dailės veikla būtų įvairi. Per daug į jų kūrybą stengiuosi nesikišti, bet sudominti, tai parodyt kažką naujo, kažką tokio, kad vaikui kiltų noras pačiam išmėgint. Manau, reikia vaikus pagirti. Aš irgi mėgstu, kai mane pagiria :)

    Pratinu su popieriaus lapu elgtis pagarbiai, jo piešiant stengtis nesuglamžyt, kad darbas būtų estetiškas. Vaikai labai imlūs, jie puikiai supranta, ko iš jų prašoma, tik pastabas reikia duot švelniai, žaismingai. Vaikai dažnai, kai auklėtoja nemato, mėgina paragaut, ar skanus pieštukas ar vaškinė kreidelė.Dar vienas dalykas, į kurį kreipiu dėmesį, tai, kad spalvos būtų grynos, tada jos "suskamba". Laiku reikia pabaigt piešinį, jo "nenukankinti". Tiesiog pasakau, jau viskas, puiku, tu šaunuolis ar šaunuolė. Kai visi darbus pabaigia, darom parodas. Vaikai gerai prisimena, kur jų darbelis. Ypač jie nori vakare savo kūrybą parodyt tėveliams, mamytėms.

    0 Comments

Returns

You are viewing the text version of this site.

To view the full version please install the Adobe Flash Player and ensure your web browser has JavaScript enabled.

Need help? check the requirements page.


Get Flash Player